Листи королів та сувої Тори зберігаються у Житомирському обласному архіві
Державний архів Житомирської області є одним з найбільших в Україні. Всі його відвідувачі мають змогу не просто стати користувачами архівної системи, але й отримати масу нових вражень.


 Про унікальні фонди та роботу розповів директор Державного архіву в Житомирській області Ігор Слобожан.


 «По-перше, Архів Житомирської області має один з найбільших дореволюційних фондів. Уявіть лише, що у нашому архіві зберігаються фрагменти сувоїв Тори, за якими проводяться богослужіння в Синагогах, і однин з найчисельніших в Україні фонд Волинського дворянського депутатського зібрання, за яким можна дослідити історії не одного десятка родин. По-друге, у нас є три, офіційно визнаних на державному рівні, унікальних документи 16-17 століття», - відмітив Ігор Слобожан.


 Отож, з півтора мільйонів  документів в обласному архіві є три наступні унікальні, це:
  • Привілей короля Сигізмунда ІІІ від 6 березня 1608 року.

  • Лист Великого князя Литовського Сигізмунда-Августа від 11 червня 1561 року.

  • Лист короля Стефана Баторія від 14 листопада 1582 року.


 За словами директора архіву, ці унікальні документи щорічно страхуються, зберігаються в окремому сховищі і не видаються нікому, навіть працівникам архіву. Той, хто бажає з ними ознайомитися може віднайти відскановані копії на веб-порталі Архіви України.


 Також, однією з форм роботи в архіві є екскурсії. Їх проводять кілька разів у місяць за бажанням відвідувачів. Та найголовніше, що це не просто обхід будівлі, але й надзвичайно цікаве знайомство з роботою працівників архіву. Саме під час екскурсії можна дізнатися, як проходить реставрація документів, їх оцифрування тощо.


 Продовжуючи розповідь, Ігор Слобожан наголошує:


 «Робота в архіві цікава. І саме це ми намагаємось розповісти та продемонструвати нашим відвідувачам. Наприклад, нещодавно завершився цикл днів відкритих дверей до 100-річчя утворення системи архівних установ України, коли було відкрите сховище і ми розмістили на показ деякі документи. До того ж, щорічно у нас проходять практику студенти Житомирського державного університету ім. І. Франка та Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. І. Огієнка».


  Крім того, за словами директора архіву, одна з актуальних тем на сьогодні – створення генеалогічних родинних дерев та видача відповідних довідок. В цьому користувачам фонду допомагають працівники архіву.


 «Загалом хочемо підвищити рівень медійності архіву та відкрити двері більшій кількості жителів області. Адже у нас є що показати та чим здивувати. Це будуть не лише екскурсії та виставки, а й наочне відображення процесу реставрації та ремонту документів», - розповів на завершення Ігор Слобожан.


 Наразі Державний архів в приміщенні Житомирської ОДА організовує виставку до 100-річчя Державної служби. І 23 червня запрошує всіх бажаючих на розширену експозицію, де будуть представлені оригінали документів.


43268 43269 43270 43271 43272 43273


Post date: 2018-06-23 11:19:41
Post date GMT: 2018-06-23 08:19:41


Export date: Sat Dec 4 14:09:36 2021 / +0000 GMT
This page was exported from Державний архів Житомирської області [ http://archive.zt.gov.ua ]
Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com