З історії Коростишівського педагогічного коледжу ім. І.Я. Франка


З нагоди відзначення 145-ї річниці з дня відкриття Коростишівської Учительської Семінарії в приміщенні держархіву області відкрито виставку документів «З історії Коростишівського педагогічного коледжу ім. І.Я. Франка».

Передісторія навчального закладу починається з 1 травня                 1862 року відкриттям при Київському університеті першої тимчасової педагогічної школи. 22 жовтня 1869 року розпочалося навчання в учительській семінарії Південно-Західного краю, що мала на меті готувати вчителів початкових шкіл. Цей день вважається днем заснування навчального закладу.


Із серпня 1873 року Учительська семінарія Південно-Західного краю була переведена до Коростишева Радомисльського повіту Київської губернії і стала називатися Коростишівською учительською семінарією.


На виставці представлені документи, що  висвітлюють становлення та розвиток навчального закладу впродовж 145 років: це - журнали Коростишівської Учительської Семінарії, формулярний список першого директора Івана Яковича Пасяди, листування щодо переміщення Семінарії в м. Коростишів, заяви про прийом та правила для вступників і вихованців Коростишівської Учительської Семінарії, документи про роботу народної школи і двокласного училища, які діяли при Коростишівській Учительській Семінарії. Експонуються також документи, що свідчать про навчання в Коростишівській Учительській Семінарії письменника Степана Васильченка (С.Панасенка), а саме четвертна відомість за 1895-1896 н.р., загальна відомість Коростишівської Учительської Семінарії за три роки навчання, листи письменника після закінчення закладу.

Документи засідання колегії Волинського Губернського відділу Народної Освіти від 05.08.1920 року свідчить про реорганізацію Учительської Семінарії в Педагогічну школу. Рішенням Житомирської обласної ради від 24 жовтня 2003 року № 292 Коростишівське педагогічне училище ім. І.Я. Франка реорганізовано в Коростишівський педагогічний коледж ім. І.Я. Франка.

Газетний фонд архіву представлений газетами «Ленінський шлях» та «Радянська Житомирщина», які висвітлюють розвиток та діяльність закладу.

Запрошуємо відвідати виставку, яка діятиме у читальному залі держархіву області  з 20 жовтня по 24 жовтня 2014 року.
Post date: 2016-03-29 00:07:15
Post date GMT: 2016-03-28 21:07:15


Export date: Fri Dec 3 20:34:09 2021 / +0000 GMT
This page was exported from Державний архів Житомирської області [ http://archive.zt.gov.ua ]
Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com