У фондах Державного архіву Житомирської області зберігаються особливо цінні документи з історії цукроваріння на Волині


З метою ознайомлення громадськості про розвиток цукрової промисловості на Житомирщині дорадянського (1917 року) періоду, діяльність цукрових заводів о 12 годині 30 березня у читальному залі Державного архіву Житомирської області (вул. Охрімова Гора,2/20 м.Житомир) відбудеться презентація виставки оригіналів архівних документів під назвою: «З історії цукроваріння на Житомирщині».

На виставці будуть представлені документів Національного архівного фонду України про засновників цукрової промисловості в нашому краї, а саме про родину дворян Терещенків. Цікаві документи нотаріального характеру, які підтверджують придбання Артемієм Терещенком Андрушівського та Червоненського маєтків, розподіл їх між синами Ніколою та Федором, засновниками цукрової промисловості на території сучасної Житомирщини.

Широкий спектр документів виставки присвячений заснуванню та діяльності Іванківського, Янушпільського, Червоненського Коровинецького, Корнинського цукрових заводів. Зокрема представлені технічні описи, відомості про кількість виробленої продукції, міжнародні комерційні зв'язки, розмір заробітної плати на підприємствах цукрової галузі.

З розвитком цукрової промисловості в регіоні зростала потреба в підвозі сировини до цукрових заводів. Будувалися дороги, прокладалися залізничні колії. Про це свідчить проект залізничної гілки від станції Бердичів до Бердичівського цукрового заводу у 1904 році. Значний інтерес викликає план-креслення містечка Червоне та цукрового заводу Федора Терещенка (старшого) за 1891 р., карта Волинського акцизного округу із зазначенням цукрових та спиртових заводів, внутрішній розріз цукросушарні Коровинецького заводу, тощо. На виставці також представлено понад 20 оригінальних фотодокументів початку ХХ століття.

Крайні дати представлених документів датовані ХІХ-ХХ століттями.

 
Post date: 2018-03-29 11:24:14
Post date GMT: 2018-03-29 08:24:14


Export date: Thu Jul 9 23:37:10 2020 / +0000 GMT
This page was exported from Державний архів Житомирської області [ http://archive.zt.gov.ua ]
Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com