21 жовтня 2017 року у рамках проведення Міжнародного заходу «Х Дні польської культури в Україні», у приміщенні Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.О.Ольжича за програмою наукового семінару Пам’ять і відповідальність: «Польська операція НКВС на Житомирщині 1937-1938 рр.» проведено виставку архівних документів.
З метою ознайомлення більш широкого кола громадськості не лише міста Житомира, області, а й міжнародної спільноти, у рамках проведення Міжнародного заходу «Х Дні польської культури в Україні» за організацією ГО «Житомирська обласна Спілка поляків України» під почесним патронатом Маршалка Сенату РП та Маршалка Сілезьського воєводства проведена виставка матеріалів, приурочена до 80-ої річниці директив Єжова від 30 липня та 11 серпня 1937 р., основана на матеріалах архівів – як державних, так і сімейних, особистих, які стосуються репресій щодо населення, особливо польського походження, на Житомирщині в першій половині ХХ століття.

Одночасно, за укладено угодою між Державним архівом Житомирської області та ГО «Житомирська обласна Спілка поляків України» на семінарі експонувались оригінали документів з фондів архіву, що стосуються політичних репресій населення Житомирщини польського походження.

У заходах взяли участь Маршалок Сілезьського воєводства Станіслав Домброва, Маршалок Нижньосілезьського воєводства Тадеуш Самборський, Маршалок Куяво – Поморського воєводства Славомир Копасьць, Секретар міста Плоцьк Кшиштоф Краковскі, Секретар міста Битом Лукаш Вєяха, Проректор Люблінського Католицького Університуту проф. доктор Марцін Ткачик, від Інституту Пам'яті Народної у Варшаві Ольга Туміньська.

За участь у заходах та представлення архівних документів держархів області отримав подяку від організаторів.Post date: 2017-10-24 15:20:21
Post date GMT: 2017-10-24 12:20:21


Export date: Fri Sep 20 5:49:07 2019 / +0000 GMT
This page was exported from Державний архів Житомирської області [ http://archive.zt.gov.ua ]
Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com