В держархіві запроваджено нові форми користування архівними документами


SONY DSC

Для забезпечення збереження оригіналів архівних документів з січня 2017 року в Державному архіві Житомирської області розпочато суцільне сканування архівних документів для наповнення фонду користування. З цією метою придбано нове комп'ютерне обладнання, налагоджено процеси виготовлення електронних копій архівних документів.

Зазначений вид робіт надасть можливість прискорити видавання справ з архівосховищ, зекономить бюджет робочого часу працівників архіву.

Логічним продовженням зазначеного процесу стала нова послуга архіву для дослідників, які самостійно працюють в читальному залі, що дозволяє здійснювати користування архівними документами вже оцифрованими та зберігаються в електронному вигляді.

Насамперед це полегшить роботу дослідникам, які працюють над вивченням власного родоводу, адже заплановане сканування торкнеться, в першу чергу, архівних справ дорадянського періоду (до 1917 року).

З метою роботи з електронними копіями архівних документів у читальному залі встановлено три комп'ютери. Робота проводиться планово.

Першим відвідувачем, який скористався послугою став житель м. Києва В'ячеслав Ярошевський. Зі слів В'ячеслава Валерійовича його давно цікавила історія свого родинного коріння. Ще в дитинстві він пам'ятає розповіді свого дідуся, який народився до 1917 року та проживав в с.Кордонівка Бардичівського повіту Київської губернії (нині Ружинського району Житомирської області). Скориставшись послугою і вивчаючи життя своїх предків, дослідник знайшов документи, що підтверджують їх шляхетне походженння.

Новим видом роботи користувач задоволений та побажав успіху у подальшому розвитку цієї справи.

(Фото розміщене з дозволу користувача)
Post date: 2017-05-18 12:30:25
Post date GMT: 2017-05-18 09:30:25


Export date: Wed Apr 14 18:11:19 2021 / +0000 GMT
This page was exported from Державний архів Житомирської області [ http://archive.zt.gov.ua ]
Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com