Відзначення 68-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні


img1На відзначення 68-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років у Держархіві Житомирської області, за сприяння краєзнавчого видавництва «Волинь», 7 травня 2013 року відкрито виставку документів під назвою  «До Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років».

Експозиція виставки складається із чотирьох розділів. Архівні документи, газети, книги висвітлюють події Великої Вітчизняної війни на Житомирщині: початок війни, життя цивільного населення за часів окупації, біль і надії наших земляків - «остарбайтерів», військовополонених, рух опору, наслідки окупації та визволення Житомирщини (листопад 1943-березень 1944), вшанування пам'яті загиблих воїнів.

Документи, що експонуються на виставці, дають змогу ознайомитись з подіями початку Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, статистичними даними перепису населення, діяльністю промислових підприємств та навчальних закладів Житомирщини в роки окупації.

Значний інтерес викликає розділ виставки «Життя під окупацією, біль і надії «остарбайтерів», рух опору», на якому розміщено фільтраційні справи, списки громадян, вивезених на примусові роботи до Німеччини, зокрема й тих, які так і не повернулися додому.

Заслуговує на увагу колекція «Листів з неволі». Ці скромні поштові картки пройняті глибокою тугою за рідними та близькими, любов'ю до Батьківщини, вірою в неминучу Перемогу.

На виставці також можна ознайомитись з листівками окупаційної влади, які закликають до роботи в Німеччині, обмальовують «райдужні перспективи майбутньої Європейської держави».

Чільне місце займає колекція листівок та періодичних видань, надрукованих партизанськими з'єднаннями та підпільними організаціями, що діяли на території області.

Документи окремих радянських військових з'єднань та частин висвітлюють хроніку боїв за звільнення як населених пунктів Житомирщини, так і поневолених народів Європи.

У фонді Житомирського обласного військкомату представлено відомості щодо паспортизації військових поховань, братських могил, списки похованих у них радянських воїнів та наших земляків, загиблих на різних фронтах Великої Вітчизняної війни.

На відкритті виставки відбулася презентація нових видань – книг житомирських авторів А. Савчука та В. Кругляка «В огне войны» та         «Шталаг – 358. Забытая трагедия житомирского «Освенцима», які відображають події 1941-1945 рр. у нашому краї.

Зазначені видання поповнили бібліотечний фонд держархіву області.

Усіх небайдужих до історії рідного краю запрошуємо ознайомитися з документами, представленими на виставці «До Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», яка діятиме до 15 травня 2013 року.

 

Держархів Житомирської області.

img2
Post date: 2016-03-29 00:03:04
Post date GMT: 2016-03-28 21:03:04


Export date: Fri Apr 16 16:44:34 2021 / +0000 GMT
This page was exported from Державний архів Житомирської області [ http://archive.zt.gov.ua ]
Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com